Smēķēšana un sports?
Sporta nodarbības nenovērš un nemazina smēķēšanas kaitīgo ietekmi! Es pat teiktu, tās ir divas nesaistāmas lietas. Cilvēkam, kurš vairākas stundas pavadījis aktīvā treniņā, enerģijas atjaunošanai ir nepieciešams vairāk skābekļa. Ja viņš pēc nodarbības iet un uzsmēķē, tad skābekļa vietā savu organismu apgādā ar indēm. Varat būt droši - tam nav absolūti nekāda sakara ar veselību. Turklāt, kas attiecas uz plaušu "izvēdināšanu", - tas ir mīts. Ar ieelpu un izelpu plaušas nav iespējams izvēdināt, jo mēs nekad neizelpojam pilnīgi visu gaisu. Lai tā būtu, plaušas vajadzētu pieslēgt mākslīgajai ventilācijai. Dabiski tajās vienmēr saglabājas atlieku gaiss. Un to, kas nosēdies, ar elpošanu ārā diemžēl praktiski nedabūt.

Tieši tas pats attiecas uz alkoholu. Pastāv pieņēmums, ka saprātīgās un mērenās devās kvalitatīvs alkohols paplašina asinsvadus, un to nevar noliegt, taču paturiet prātā, ka pēc tam neizbēgami seko asinsvadu sašaurināšanās. Slodze, kas jāiztur organismam, neitralizējot kaitīgās vielas, ir nesalīdzināmi lielāka un apgrūtinošāka par šķietamo labumu. Uzturvielu ziņā alkohols ir absolūti nevērtīgs, jo organisms no tā nevar paņemt neko - tikai atindēt un izvadīt. Ja cilvēks, regulāri lietojot alkoholu, nodarbojas ar sportu, aknām jāiztur divkārša slodze.

Izdarīsim secinājumu: nevar vienlaikus gan uzlabot savu veselību, gan kaitēt tai. Precīzāk - to ir iespējams darīt, bet tad uzlabojumu nebūs. Tāpēc fiziskas aktivitātes un veselīgs dzīvesveids nav savienojams ar smēķēšanu un alkohola lietošanu!Autore: Raisa Tarnopoļska