Rubrika "jautājums&atbilde" par velobraukšanu.
    Vai pirms braukšanas ar velosipēdu ir jāiesildās?
    Nē, jo kustības ir ļoti vienmērīgas un ķermenis iesilst pakāpeniski. Taču svarīgi izvēlēties pareizo maršrutu. Lai braukšanu ar velosipēdu varētu uzskatīt par treniņu un tas nāktu par labu veselībai, nevajadzētu braukt pa taisnu, līdzenu ceļu, piemēram, pa šoseju. Vēlams, lai vide būtu reljefa un gaisā nebūtu automašīnu izplūdes gāzu [ideāli šim nolūkam ir klusi lauku ceļi vai speciāli velobraucēju celiņi]. Nav vēlams arī braukt pa irdenām smiltīm, jo tas pārmērīgi noslogo kāju muskuļus, saites un locītavas. Un, protams, jābūt ļoti uzmanīgiem mežā, lai nejauši neaizķertos aiz koku saknēm.

    Vai riteņbraukšana nepalielina kāju muskuļus?
    Noteikti nē! Profesionāliem riteņbraucējiem, kuri cīnās par godalgām, ir spēcīgi attīstīti apakšstilbu, gurnu un sēžas muskuļi tāpēc, ka viņi katru dienu vismaz sešas stundas pavada trenažieru zālē. Ja jūs trīsreiz nedēļā nobrauksiet 20 kilometrus, jūsu muskuļi būs spēcīgi, tiem būs labs tonuss, taču tie nekļūs ievērojami apjomīgāki. Starp citu, ja gribat par to pārliecināties, pavērojiet cilvēkus, kuri trenējas tā saucamajā baiku klasē - viņi zaudē lieko svaru, samazina ķermeņa apjomu, bet muskuļus "nepieaudzē".

    Svarīgi!
    • Uzreiz pēc treniņa ir jāizpilda stiepšanās vingrojumi - īpaši rūpīgi ir jāizstiepj apakšstilbi, gurni un mugura, bet to vēlams darīt siltumā, lai ķermenis strauji neatdzistu.
    • Tā kā, braucot ar velosipēdu, ķermenis pastiprināti svīst un zaudē šķidrumu, garākos braucienos vajadzētu nodrošināties ar dzeramo. Varat ņemt līdzi minerālūdeni vai speciālu enerģijas dzērienu, kas ne vien dzesēs slāpes, bet dos arī papildu enerģiju.

    Draugos ar ūdeni

    Ja jums lūgtu nosaukt trīs priekšrocības, ar kādām peldēšana izceļas pārējo nodarbību vidū, jūs varētu atbildēt šādi: pirmkārt, ūdens ir ideāla treniņu vide, ja liegtas citas fizisko aktivitāšu iespējas - piemēram, ja cilvēkam ir mugurkaula problēmas. Peldot mugurkauls pilnībā atbrīvojas un līdzsvarojas. Otrkārt, regulāras cikliskas nodarbības trenē elpošanas sistēmu [regulāras - tas nozīmē, ka jāpeld vismaz divas reizes nedēļā un ar nelieliem atelpas brīžiem jātrenējas 45 minūtes, turklāt ar katru reizi atpūtas laiku jācenšas samazināt, bet peldēšanas laiku - palielināt]. Treškārt, peldēšana nodrošina lielisku masāžu.

    Pievērsīsimies tam visam sīkāk. Vispirms atgādināšu, ka arī nodarbības baseinā, tāpat kā jebkurš cits treniņa veids, paredz ievērot noteiktu kārtību. Jūs tikai tad varēsiet gaidīt rezultātus, ja peldēsiet nedēļu pēc nedēļas, mēnesi pēc mēneša un tā - gadu gadiem. Spontānas nodarbības noslogo organismu. Ja jūs no absolūtas bezdarbības metaties smagā darbībā [treniņš ūdenī ir liela slodze] un pēc tam gaidāt, kad organisms atgūsies, jūs tādējādi nodarāt sev vairāk slikta nekā laba. Savukārt, regulāri peldot, jūs nostiprināt veselību, turklāt - izlietojat kalorijas. Dažādos baseinos ūdens temperatūra atšķiras, taču lielākoties tā nepārsniedz 36,6 C. Tas nozīmē, ka daļa enerģijas jānodrošina ķermeņa temperatūras uzturēšanai. Bet kustības, pārvarot ūdens pretestību, kaloriju patēriņu palielina vēl vairāk. Tātad peldot jūs varat atbrīvoties no liekā svara.

    Svarīgi!
    • Ūdens ārstē, trenē un relaksē.
    • Kustoties ūdenī, jūs tērējat vairāk kaloriju!



    Autore: Raisa Tarnopoļska