Mērķis - plānāka tauku kroka
Kā samazināt tauku krokas biezumu, ja tā pārsniegusi veselības un izskata optimālās robežas? Ir nepieciešama konkrēta rīcība, taču mans padoms:

  • Nedzenieties pēc ātra rezultāta!
Vislielākā kļūda, ko cilvēki, mēģinot atbrīvoties no liekā svara, parasti pieļauj - pārstāj ēst. Mēs visi gribam īsā laikā atbrīvoties no ļoti daudziem [vēlams - visiem] liekajiem kilogramiem. Reāli tas diemžēl nav iespējams. Ja neēdīsiet nemaz vai ēdīsiet ļoti maz un izmantosiet "brīnumdiētas", sākotnēji gūsiet strauju svara kritumu [organisms atbrīvosies no liekā šķidruma, nedaudz attīrīsies zarnu trakts], bet to nodrošinās ātrie, "šurpu turpu" staigājošie kilogrami. Tauki tik ātri nedilst! Pēc strauja samazinājuma svars paliks nemainīgs, un, lai kā jūs censtos, lai cik maz ēstu, kilogramu skaits noteiktu laiku nekritīsies. Tieši šajā mirklī cilvēki parasti atsakās no labajām iecerēm, jo tas ir psiholoģisks trieciens - sak', es tik ļoti cenšos, tik maz ēdu, bet svars nekrītas. Kāda tad jēga? Un atgriežas pie iepriekšējās dzīves. Visi zaudētie kilogrami ar uzviju atgriežas. Un tas ir normāli, jo jāsaprot - uzrāvieni, lai cik spēcīgi būtu, nedod ilgstošu un noturīgu rezultātu. Lai iegūtu paliekošu efektu, jāmaina tas, kas iepriekš darīts nepareizi. Atrisinājums parasti slēpjas dzīvesveidā.

  • Mainiet dzīvesveidu!
Izvērtējiet savu ikdienu. Ļoti iespējams, ka visvairāk tajā trūkst fizisko aktivitāšu [ja, piemēram, uz darbu braucat ar automašīnu, birojā sēžat, mājās atpūšaties pie televizora utt.]. Pēc tam - ielūkojieties savā ēdienkartē un pārdomājiet diētu. Nesaistiet vārdu "diēta" ar kaut ko mokošu un grūti izpildāmu un nedomājiet par to kā par ierobežotu uzturu, kas jālieto, piemēram, kuņģa slimniekam. Diēta ir ikdienas uztura kopums, kam jābūt racionālam, un tas nozīmē - daudzveidīgam un mērenam.

  • Neskaitiet kalorijas!
Iedomājieties, ka jūs dienā drīkstat uzņemt 1000 kilokaloriju. Teorētiski šāds kaloriju daudzums ir 250 g cukura, bet kas notiks, ja jūs ēdīsiet tikai cukuru? Smadzenes kādu brīdi strādās, spēks darboties būs, jo cukurs ir muskuļu "kurināmais", taču ilgstoši ar šādu diētu jūs tikai kaitēsiet savam organismam. Cukurā ir saharozes kalorijas, nav vitamīnu, nav minerālvielu, nav olbaltumvielu, nav tauku, nav balastvielu utt. Tātad kaloriju skaits vien neko nenozīmē. Ir būtiski, kas kalorijas veido, tāpēc uzturā jābūt gan olbaltumvielām, gan ogļhidrātiem, taukiem, vitamīniem, antioksidantiem, balastvielām. Ir jāēd dārzeņi, augļi, gaļa [ja, protams, cilvēks nav veģetārietis], olas, maize, putra un kartupeļi. Bet pārtikas daudzums ir atkarīgs no katra cilvēka dzīvesveida.
Autore: Raisa Tarnopoļska