Ideāls svars
Šis ir viens no vissvarīgākajiem, visjūtīgākajiem un visaktuālākajiem jautājumiem - kā iegūt un uzturēt ideālu svaru? Ir skaidri zināms, ka skaistu un vingru ķermeni nevar iegūt, ja svaram nepievērš nekādu uzmanību. Tomēr ko īsti nozīmē ideāls svars? Ko ietver vārdu savienojums "svara kontrole"?

Latvijas Diētas ārstu asociācijas prezidents, Biķernieku slimnīcas ārsts dietologs Andis Brēmanis skaidro, ka ikviena cilvēka gēni nosaka ne vien viņa acu un matu krāsu, bet arī miesas uzbūvi - vai tā ir smalkāka, vai smagnējāka. Svars jākontrolē tāpēc, lai šo dabas noteikto ķermeņa tipu saglabātu un cilvēks gluži vienkārši nekļūtu resns. Bet nesteidzieties izdarīt secinājumus! Tas attiecas nevis uz kilogramiem, bet uz tauku daudzumu, jo tieši tauku nedrīkst būt ne par daudz, ne par maz. Svars, protams, sniedz informāciju. Piemēram, ja 160 cm gara sieviete sver 120 kg, tas nepārprotami ir par daudz. Tomēr jārēķinās, ka kilogramus veido ne tikai tauki, bet arī muskuļu masa, kas, starp citu, ir smagāka par taukiem. Ja muskuļu masa ir liela, arī svars var būt iespaidīgs, taču lieku kilogramu var arī nebūt.

Parasti cilvēks, cenšoties novājēt, seko līdzi katram zaudētajam gramam, taču daudz vairāk būtu jādomā par pašsajūtu un izskatu. Ir svarīgi, lai mēs būtu apmierināti ar dzīvi, neciestu no lieka stresa, ko nereti sagādā nereālas diētas [tās patiešām var būt ļoti muļķīgas un iegrožojošas], lai, skatoties spogulī, mums patiktu tas, ko redzam, un beigu beigās, - lai mums derētu mūsu apģērbs. Tikai pēc tam, kad šie mērķi ir sasniegti, vērts pievērsties tādam rādītājam kā "kilogrami".

IEGAUMĒ!
Cilvēkam nav vajadzības kļūt vieglam. Mūsu mērķis ir labāk justies un labāk izskatīties. Skaistuma mērvienība ir nevis kilogrami, bet izskats un pašsajūta.



Autore: Raisa Tarnopoļska